Akıl Defteri – (Memento)- 1080p Full izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.6 IMDB Puanı 2,346 Görüntülenme

Akıl Defteri – (Memento)- 1080p Full izle

Memento (Akıl Defteri)Hakkında Kısaca
Orijinal adı Memento olan Akıl Defteri filmi 2000 yılı Amerika Birleşik Devletleri yapımıdır. Daha önce Memento Mori adlı kısa hikayeden uyarlanmıştır. Psikolojik gerilim, suç ve gizem türündeki film ilk olarak 27 Temmuz 2001 yılında gösterime girmiştir. 1 saat 53 dakika sürmektedir. 891 bin oyla IMDB’de tüm zamanların en iyi filmleri arasında seçilmiştir. 8.5 puan alarak 47.sıraya yerleşmiştir. 21.Yüzyılın En İyi Filmleri listesinde ise 25.sırayı hak etmiştir. 25.sırayı dünya çapındaki 117 film eleştirmenin görüşleri neticesinde elde etmiştir. BBC tarafında yayınlanmıştır.
Akıl Defteri Film Konusu
Lüks kıyafetler giyip son model arabalar kullanan bir kişidir Leonard Shelby. Aynı zamanda uzun ve çok fazla bilinmeyen motellerde konaklar. Alışverişlerini hep nakit para ile öder. Dıştan göründüğü kadarıyla başarılı ve zengin bir iş adamıdır. Aslında Leonard Shelby’in asıl hedefi intikam almaktır. Biri karısına tecavüz etmiş ve onu öldürmüştür. Amacı o katili bulmaktır.
Polis, Bay Shelby’in şüphelerini dikkate almamıştır. Bundan dolayı hayatının tek mücadelesi olarak karısının katilini bulmak olmuştur. Adalet arayışı içindedir. Peşinde olduğu katili bulmasında ise büyük zorluklarla karşılaşmaktadır. Karşılaştığı en büyük zorluk ise Leonard’ın çok nadir görülen bir hastalığının olmasıdır. Hafıza kaybı…Olaydan öncesine kadar yaşanan bütün detayları hatırlamasına rağmen 15 dakika öncesinde ne yaptığını, nereye gittiğini ve niçin gittiğini hatırlayamamaktadır.
Kısa bir Değerlendirme
Aamir Khan’ın Ghajini filminin esinlenme kaynağıdır. Akıl almaz örgüsü ve müthiş senaryosu ile film izleyiciyi kendine bağlamaktadır. Mükemmel kelimesini karşılığıdır. Kurgu tersten başlayıp rayına girmektedir. İzleyici her dakikasında olayı yavaş yavaş çözmektedir. Tam böyle olmuş derken şaşırtıcı bir öge ekrana yansımaktadır. Puzzle yapmayı sevenler için ideal bir kurguya sahiptir. Ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken filmler arasındadır. Çok fazla tanınan oyuncuların yer almadığı film bittiğinde baş ağrısı yaşamak oldukça normaldir. • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Akıl Defteri

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?