Bugün Aslında Dündü Filmini Full izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.4 IMDB Puanı 3,272 Görüntülenme

Bugün Aslında Dündü Filmini Full izle

Çıkılmaz Dönemeç Groundhog Day (Bugün Aslında Dündü)
Film 1993 yapımı bir komedidir. IMDB’ de en iyi 250 film arasından 174. sırayı alarak listede kendini göstermiştir. Her yıl Amerika'da kutlanan Groundhog gününü anlatan bir filmdir. Aksi bir haber spikeri olan aktörün, görevi bu şenliği seyircilere duyurmaktır. Bir gün uyandığında önceki günü yaşadığını fark eden spiker için, diğer günler de aynı döngüde devam eder. Gün içerisinde hangi olayların olacağını bilen spiker için, bu durum keyifli günlerin başlangıcı olacaktır.
Paradoks Etkisi Groundhog Day
Kendi kuyruğunu kovalayan köpek misali, hep bir kısır döngüde geçen günler sonrasında hayatı anlamını yitirmeye başlar. Aynı şeylerin tekrar anlatılmasının sıkıcı olduğunu düşünenlerin aksine oldukça keyifle izlenecek bir film olarak öne çıkan Groundhog Day, başrol oyuncusunun performansı ile mükemmel bir komedi. İnsanın istediği zaman, hayatını ne kadar anlamlı bir hale getireceği oldukça net bir şekilde gözler önüne seriliyor.
Değişik senaryosu ve akıp giden replikleri ile hafızalara kazınan filmi izlerken, her insan keşke geri dönüş olsa diye hayıflanır. Aktörün sabah uyanırken, suratsız bir ifade ile çalan saati yumruklayarak kırma repliği sinemanın en komik sahnelerinden biridir. Kendisi çevresinde olan bitenin farkındayken, insanların sürekli robot misali aynı şeyi yapması, olayı içinden çıkılamaz bir paradoks haline dönüştürür. Komedi olarak tabir edilmesine karşılık içinde bir tutam dram da barındırır.
Groundhog Day Filminin Ana Konusu
İnsanın başarılı olmak için silkelenip kendine gelmesi gerektiğini anlatan bir filmdir. Her olayın sonunu, aşkın yüceliği olgusuna bağlamayı seven Hollywood yapımcılarının elinden çıkan ortalamaların üzerinde olan bir film. Varoluş felsefesiyle hayatı sorgulayan, romantizmin fantastik detaylarla süslendiği film oldukça başarılı bir projedir. Kendini tanımaya giden yol kendini sevmek ile başlar, kendini sevemeyen insan bir başkasını mutlu edebilir mi? Hayatımızda yaşadığımız günü monoton yapan şeyin aslında o gün yapamadığımız iyilikler olabilir mi? Hayatı ve kendini sorgulayarak bakış açısına farklı bir yön vermek isteyenler için kaçırılmaması gereken bir filmdir.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Bugün Aslında Dündü

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?