Gora izle; Yerli Komedi ( Replikleri )
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.8 IMDB Puanı 1 Yorum 4,889 Görüntülenme

Gora izle; Yerli Komedi ( Replikleri )

Gora Filmi Konusu

Ülkemizde fantastik uzay filmlerinin ilk örneklerinden biri olan Gora filmi, 2004 yılında sinemaseverler ile buluştu. Filmin çok az bir kısmı dünyada yer almaktadır. Dünyada yer alan sahneler için Antalya tercih edilmiştir. Uzay sahneleri için ise yine Antalya Film Platoları kullanılmıştır. Türk sinemasında bilimkurgu, fantastik ve komedi türlerinde adından çok bahsettiren bu film üstünden 15 yıl geçmesine rağmen hala büyük bir keyifle izlenmektedir.

Gora Replikleri

Birçok ünlü ismin yer aldığı filmde, ana karakterimiz turistik bir kasabada halı tüccarlığı yapıyor. Kurnazlığı ile bilinen karakterimiz uzaya ve uzaylılara çok meraklıdır hatta bunu zaman zaman ticarete dönüştürmeye çalışır. Bir gün karakterimizin dükkânına gelen yabancı müşteriler, onu hiç tahmin edemeyeceği bir maceranın içine sürükler. Bu müşteriler karakterimizi Gora adlı gezegene kaçırıp orada tutsak ederler. Karakterimiz bu gezegenden kaçmanın yollarını ararken, hayatının aşkını bulur ve heyecan dolu maceranın kat sayısı giderek artar.

Bazı Filmler Sansürsüz izlenmelidir. ( GORA )

Gora filminin hem macera hem de kahkaha dolu senaryosu, filme olan ilgiyi açıklar niteliktedir. Ayrıca filmde yer alan klasik Amerikan uzay filmlerine yapılan göndermeler de dikkat çekmektedir. Gora filminin gösterim tarihinden bugüne uzun zaman geçmesine rağmen filmdeki espriler, olaylar hala daha güncelliğini korumaktadır. Gora, komedi ve bilimkurgu tadında film seven izleyicilerimizin kesinlikle izlemesi gereken bir filmdir.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  G.O.R.A.

  Senaryo:

  Cem Yılmaz

  Yorumlar (1)