Aksiyon Dolu İmdb +8 Filmler (2020)

09 Ara 2019
shey42

IMDb +8 Üzeri Filmler

IMDb, açılımı Internet Movie Database olan, Türkçe olarak internet film veritabanı anlamına gelen ve film izlemeyi sevenlerin en sık ziyaret ettiği internet sitelerinden biridir. Bu sitede yer alan filmler, izleyicilerin verdikleri oylar ile derecelendirilir. Çoğu film izleyicisi, IMDb 8 üstü film izle seçeneğini değerlendirerek film seçmektedir.
IMDb, herkesin üyeliğine açık bir sitedir ve bu sitede oy kullanılabilmesi için siteye üye olunması gerekmektedir. Dolayısı ile IMDB’de yer alan filmler ve bu filmlerin aldığı puanlar, dünyanın her yerinden izleyicilerin oylarının ortalamasının alınması ile belirlenmektedir. İşte dünyanın her yerinden oylanan ve imdb 8 üzeri filmler 2020 listesi.
 

Schindler’in Listesi – IMDb 8,9

Schindler’in Listesi, 1993 yılında gösterime giren ve Nazi Almanyası dönemini anlatan bir filmdir. Bu sebeple oldukça ses getirmiştir. İkinci Dünya Savaşı sırasında, girişimcilik yapan Alman asıllı Oskar Schindler’in iş gücünü sağlamak için Yahudiler ile birlikte çalışmasını ve daha sonra Yahudilerin yaşadığı baskılar nedeni ile onları kurtarma çalışması içine girmesini konu edinen film, imdb 8 üzeri filmler arasında yerini almaktadır.

Ucuz Roman – IMDb 8,9


Ucuz Roman, 1994 yılında gösterime giren ve aykırı insanların olağanüstü bir rastlantı sonucunda bir araya gelmesini konu edinmektedir. IMDb 8 üstü film izle seçenekleri arasında yer alan Ucuz Roman, suç ve dram türü bir filmdir.

Dövüş Kulübü – IMDb 8,8

Imdb 8 üzeri filmler 2020 listesinde yer alan Dövüş Kulübü, 1999 yılında gösterime girmiş olan ve izleyiciler tarafından oldukça yoğun ilgi gören bir filmdir. Filmde, iyi bir işe sahibi olan bir kişinin tek düze yaşam nedeni ile uykusuzluk problemi yaşamasını ve akabinde gelişen olayları konu edinmektedir. Filmin baş karakteri Jack, doktor tavsiyesi üzerine bir terapi grubuna katılır ve burada Marla isminde bir kızla tanışır.
Tüketim kültürüne karşı bir tepki özelliğini taşıyan bu film, imdb 8 üzeri filmler içinde yerini almaktadır ve günümüzde hala güncelliği bulunan bir film olduğu için izlenmeye devam etmektedir.

Forrest Gump – IMDb 8,7

Imdb 8 üzeri filmler arasında Forrest Gump da yer almaktadır ve 1994 yılında gösterime girmişti. Bu filmde, zeka seviyesi düşük olan bir adamın, devlete ait okullara bile gidemezken akıllara gelmeyecek olan başarılara imza atması konu edinilmektedir. Filmin, geniş yankı uyandırmasının ardından ‘run Forrest run’ sözü izleyicilerin beyninde yer etmiştir.

Inception (Başlangıç) – IMDb 8,7

Inception (Başlangıç), gösterime 2010 yılında girmiş olan bir filmdir ve bu filmin baş aktörü, hepimizin tanıdığı ünlü star Leonardo DiCaprio’dur. Leonardo DiCaprio’nun muhteşem oyunculuğu ile tanınırlığı artmış olan bu filmde, oldukça yetenekli olan bir hırsızın zihin oyunları ile fikir çalmaları söz konusudur. İnsanların zihnine girerek fikirlerini çalan Cobb, aynı zamanda bir kaçaktır ve bu nedenle tüm sevdiklerinden de uzaktır. Fakat Cobb’a istediği hayatı geri kazanabileceği son bir iş ve fırsat verilir. Eğer Cobb bunu başarabilirse düşlediği hayata ulaşacaktır. Yalnız, bu defa yapması gereken çalmak değil, zihin oyunları ile bir fikri yerleştirmektir.
İzleyicilerinin de akıl sınırlarını zorlayan ve mükemmel görsel öğelerle hazırlanmış bu film, imdb 8 üzeri filmler 2020 arasında yerini almaktadır.

Matrix – IMDb 8,6

Matrix, 1999 yılında gösterime giren ve dönemine göre oldukça sıra dışı olan bir filmdir. Bu sebeple, dünyanın her yerinden geniş izleyici kitlesine sahiptir. Matrix filminde, bilgisayar programcılığı yapan Thomas Anderson’un hayatı ve çıktığı akıl almaz macera dolu yolculuk konu edinilmektedir. Aynı zamanda hackerlık da yapan ve Neo takma adı bulunan Thomas, takım elbiseli adamlar tarafından nedenini bilmediği bir şekilde takip edilmektedir. Bu takibin nedeni de yalnızca yakın zamanda karşılaşacağı Morpheus’tan öğrenecek, başka bir hayata başlayacaktır.
IMDb 8 üstü film izle seçenekleri arasında Matrix bulunmaktadır ve kült filmler içinde önemini hala korumaktadır.

Olağan Şüpheliler – IMDb 8,6


Olağan Şüpheliler, 1995 senesinde gösterime girmiş olan bir filmdir. Buna rağmen imdb 8 üzeri filmler listesindeki yerini korumaktadır. Kaliforniya’da bir limanda yaşanan patlamanın ardından 27 kişinin hayatını kaybetmesi üzerine ajan David araştırmalarına başlamıştır. Ve bu esrarengiz patlamanın sorumlusu olabilecek birbirinden farklı, beş yetenekli suçlunun üzerine yoğunlaşmıştır. Fakat bu olayın aydınlatılmasında yararlı olabilecek tek kişi, kazandan canlı olarak çıkan Verbal Kint’tir.
Verbal Kint’in anlatımı ile oklar tek bir kişiyi göstermektedir, o da Keizer Soze!

Er Ryan’ı Kurtarmak – IMDb 8,5


Dünya genelinde geniş yankı uyandıran ve izleyiciler tarafından oldukça sevilen filmlerden bir tanesi de Er Ryan’ı Kurtarmak adlı 1998 yapımı filmdir. Bu film, imdb 8 üzeri filmler 2020 listesinde yerini almaktadır. Filmde, ikinci Dünya Savaşı zamanlarında üç oğlunu da kaybeden bir annenin dördüncü oğlunu kurtarmak istemesi ve Amerikan Ordusu’nun da bu annenin son çocuğunu kurtarma çabasını anlatılmaktadır.

Leon – IMDb 8,5

Leon, para karşılığı kiralık katillik yapan bir yetişkin, Mathilda ise ailesi ile birlikte New York’ta yaşayan 12 yaşında küçük bir kız çocuğudur. Mathilda’nın babası uyuşturucu işi ile uğraşmaktadır ve bu küçük kız çocuğu geçerli sebepler nedeni ile ailesini sevmemektedir. Mathilda’nın değer verdiği tek kişi; küçük erkek kardeşidir ve bu erkek kardeş babasının kirli işleri yüzünden tüm aile ile birlikte öldürülür. Tüm bu olaylar sırasında kapısını çalarak hayatına girdiği Leon’un kim olduğunu ve ne yaptığını öğrendikten sonra Mathilda’nın tek bir isteği vardır; erkek kardeşinin intikamını almak.
Kiralık katil bir yetişkinin ve küçük bir kızın hayatının kesişmesini ve yolarlının birleşmesini anlatan bu film, IMDb 8 üstü film izle seçenekleri arasında yer alan en güzel filmlerden bir tanesidir.

Yıldızlararası – IMDb 8,5

Yıldızlararası, imdb 8 üzeri filmler arasında yer almaktadır. Ve bu filmde, yakın gelecekte insanlığı bekleyen iklim değişiklikleri, kuraklık anlatılmaktadır. Bu nedenler yüzünden artık insanlığın sonu gelmiştir fakat yeni keşfedilen bir solucandeliği, herkese umut olmuştur.

Yeşil Yol – IMDb 8,5


Yeşil Yol, imdb 8 üzeri filmler 2020 listesinde buluna ve izleyicilere duygu dolu sahneler suna bir filmdir. Filmde, gardiyanlık yapan ve idam cezası almış kişileri bir millik yeşil bir yolda idam sandalyesine götüren Paul Edgecomb ve idam cezası almış olan John Coffey’in hikâyesi anlatılmaktadır.

Piyanist – IMDb 8,5

Piyanist, IMDb 8 üstü film izle filmleri arasında yer alan, henüz 27sinde geleceği parlak olan bir piyanistin hayatını konu alan bir filmdir. Filmde, Wladyslaw Szpilman, başlayan bombardıman sonrasında her Yahudi gibi evinden çıkartılmış ve sürülmüştür. O ve ailesi, esir kampına giden bir trenden kurtulmuştur. Beklenmedik bir şekilde hayatta kalan Szpilman’ın hikayesi, ustalıkla izleyicilere yansıtılmıştır.

Whiplash – IMDb 8,5

Whiplash, 2014 yılında gösterime girmiştir ve imdb 8 üzeri filmler arasındadır. Filmde, çok katı bir öğretmen olan, işinde uzman Terrence Fletcher’ın ve henüz 19 yaşında olan ve tek hayali iyi bir müzisyen olmak olan Andrew Neiman’ın hikâyesi anlatılmaktadır.

Köstebek – IMDb 8,5

Köstebek, izleyicileri ile 2006 yılında buluşan, imdb 8 üzeri filmler 2020 listesi içinde yer alan başarılı bir filmdir. Filmde, Massachusetts eyaletinin polis teşkilatının, en önemli ve en büyük suç örgütünü çökertmek istemesi ve akabinde yaşanan olaylar konu edinilmektedir.

Yedinci Koğuştaki Mucize – IMDb 8,3

Yedinci Koğuştaki Mucize, 2019 yılında gösterime girmiş olan Türk yapımı bir filmdir. Bu film, IMDb 8 üstü film izle seçenekleri arasındadır ve 8,3 puana sahiptir. Filmde, yedi yaşındaki kızı ile hemen hemen aynı zekâ seviyende olan bir babanın adaletin peşinde olması konu edinilmektedir. Bu filmleri izlemek için Sitemizin linkine tıklayabilirsiniz.

  • Yorumlar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?