İbni Sina – Hekim Filmi izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.2 IMDB Puanı 2 Yorum 2,818 Görüntülenme

İbni Sina – Hekim Filmi izle

İbni Sina | Hekim Filmi Hakkında 11. Yüzyılda Hekim olmak isteyen bir şifacının İbni sina ile tanışmak istemesi ile başlayan bu hikayede Tıp tarihine yakından bakmış olacaksınız..Philipp Stölzl Yönetmenliğinde çekilen bu filmi Tom Payne, Stellan Skarsgård, Olivier Martinez, Emma Rigby Gibi oyuncular sahnelendirmektedir Rob Cole Hristiyan İngiliz bir çocuk dul annesini kaybeder.Annesinin Son anlarında Köylerine gelen şifacıdan yaşaması için yardım isteyen rob cole Peder tarafından engellenmiştir.Tanrının ölüm vaaddediği bir hastayı iyileştirmek büyücülüktür diyerek ölmesini beklendi.Öksüz kalan ve Çaresiz kalan Rob Şifacının yanında yaşamak ona bakıcılık etmek ister.

Zamanla ihtiyarlayan şifacının elinde büyük ve bütün bilgilare sahip olur ancak birçok hastalığa karşı çaresizlerdir.Bir gün başka bir yahudi şifacıdan İbni Sinanın ismini birçok hastalığı tedavi ettiği bir sarayı ve medresesi olduğunu duyar. Denizleri çölleri aşıp ve öldürülmemek adına yahudi kılığına girip yolculuğa başlar. Kapısından içeri öğrenci olmak için giremediği medreseden darp edilerek kovulan Rob yaralarından ötürü hasta kimliğiyle içeride uyanmış ve şans eseri ibni sina ile tanışmış ve medreseye kabul edilmiştir. Selçukluların desteğiyle vebaya yakalanmış bir hastanın İrana gönderilmesiyle Şehirde büyük bir veba salgını başlar ve bu salgını bir şekilde durdurmayı başarırlar .
İbni Sina | Hekim Filmi konusu
Selçuklu baskısı altındaki yıkılmayı bekleyen İran'ın kralı ile zamanla dost olmuştur. Bu medresede öğrendikleriyle yetinmeyen rob haddini aşarak kendisinin cesedini kargalara atmasını vasiyet eden bir Zerdüştü neşterle keserek insanın iç organlarını görmek istemiştir.İbni siba hekim filmi izle Bütün gördüklerini resmeden ve okuduklarının hepsinin yalan olduğunu gözleriyle gören rob bu bilgileri paylaşamadan dönemin mollaları tarafından yakalanmış ve idam sehpasına konmuştur..İbni sina ve Rob'un Hayatta kalmak için mollaların elinden kurtulması oldukça zorken durumu dahada zorlaştıran bir etken daha; selçuklular çoktan şehre dadanmıştır.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The Physician

  Senaryo:

  Noah Gordon, Jan Berger, Philipp Stölzl, Simon Block, Christoph Müller

  Yapım Şirketi:

  Lionsgate Films

  Yorumlar (2)