İki Gözüm Ahmet Kaya Filmi izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
100 Yorum 37,823 Görüntülenme

İki Gözüm Ahmet Kaya Filmi izle

Müslüm Gürses anısına çekilen film arkasından Ahmet Kaya filmi Geliyor.!!! İki gözüm Ahmet filmi izle sitemizde yerini aldı,filmi full hd sansürsüz izle. AHMET İKİ GÖZÜM
Protest müziğin ünlü ismi Ahmet Kaya’nın hayatını anlatan film şubat ayında gösterime girecek. Sanatçının 28 ekim 1957 yılında Malatya’da başlayıp, 16 kasım 2000 yılında p’aris’te sonlanan hayatını izleyeceğimiz film, merakla bekleniyor. Malatya’da çocukluğunda tahtaya gerdiği tellerle kümesteki tavuklara şarkılar söyleyerek müziğe ne kadar erken başladığını ve merakını görüyoruz.

Ahmet Kaya Filmi Geliyor
Yaptığı siyasi şarkılarla adından söz ettirmiş, zaman zaman yasaklı sanatçlar arasına girmiş, yasa dışı bir örgüte destek içeren şarkı sözlerinden ve sempatizan görünümünden dolayı yurt dışına kaçmıştır. Ölümünden sonra yasağı kaldırılmış ve şarkıları serbestçe dinlenir olmuştur. Bilindiği üzere bir ödül töreninde yasadışı örgüt sempatizanı konuşmaları tepki çekmiş, salonda bulunan bazı sanatçılar tarafından protesto edilmiştir.

Adım Adım Sona Doğru: Ödül töreninde Yaşanan olaylar sonun başlangıcı olarak bilinmektedir. Hakkındaki yakalama kararı ile yurt dışına kaçışı, orada kalp krizi sonucu ölümü, sevenlerini üzmüştür. Hakkında bir film yapılacak kadar dolu bir hayat hikayesi yaşamıştır. Sevmeyenlerinin yanında seveni de çok olan sanatçının hayat hikayesi ilgi çekecek gibi grünüyor. Yaptığı şarkıları seven sevmeyen herkes tarafından beğenilmekte olduğu için, merak uyandıran bir film olacağı düşünülüyor.

Filmin konusu Biyografik Dramdır. Oyuncuları; Özgür Tüzer, Aleyna Solaker, Serdar Orçin, Ruhi Sarı, Metin Yıldız, Yelda Reynaud, Ekin Akkaş, Gani Rüzgar Şavata; yönetmenler; Hakan Gürtop ve Gani Rüzgar Şavata’dır. Ahmet İki Gözüm Filminin Yapımcılığını Sanat Sinema üstlenmiştir. İddialı yapımlardan biri olan film, 7 Şubatta gösterime girecektir.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Ahmet Iki Gözüm

  Senaryo:

  Ilker Baris, Gani Savata

  Yorumlar (100)