İl Traditore izle (Hain)
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.0 IMDB Puanı 2,362 Görüntülenme

İl Traditore izle (Hain)

il Traditore (hain)
Aralık 2019’da gösterime girecek olan biyografik, dram türündeki İtalyan yapımı film, ünlü mafya babası Tommaso Buscetta’nın hayatını konu almaktadır.13 temmuz 1928 Palermo doğumlu Buscetta, 17 çocuklu yoksul bir ailenin en küçük çocuğudur. Tommato Buscetta, çok erken yaşlarda Sicilya Mafyasına dahil olur.Yer altı dünyasında kısa sürede kendinden söz ettirmeye başlar.
Karanlık dünyadaki iç hesaplaşmalar yüzünden iki oğlunu, yeğenlerini ve akrabalarını kaybeder. O artık acımasız bir mafya babasıdır. Bir çok kentin yer altı dünyası ondan sorulmaktadır. Çok sayıda yasadışı olayda artık onun adı geçecektir. Sigara kaçakçılığı, uyuşturucu ticareti, bir gazeteciye suikast (bunu daha sonra italya başbakanının azmettirdiğini itiraf edecektir.) kumarhaneler, kadın ticareti…
Buscetta, Sicilya Mafyasının en sözü geçen 3 liderinden biridir. Bir mafya içi hesaplaşma olan ve Birinci Mafya Savaşı olarak bilinen Ciaculli Katliamına karışır. Hakkında pek çok dava açılır; cinayetten suçlu bulunur. Tarihte Omerta Yeminini bozan ve örgütün gizli bilgilerini paylaşan ilk mafya babası olarak bilinmektedir. Daha sonra ABD’ ye yerleşir ve orada 2000 yılında ölür. Buscetta’nın hayatının soluk soluğa izleneceği gerçek bir hayat hikayesi olan film, mafyanın karanlık yüzünü birkez daha gözler önüne seriyor.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Hain

  Senaryo:

  Marco Bellocchio

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?