Kelebek Etkisi, Full Hd Film izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.3 IMDB Puanı 2,121 Görüntülenme

Kelebek Etkisi, Full Hd Film izle

Kısaca Butterfly Effect (Kelebek Etkisi)
Amerika Birleşik Devletleri yapımlı Kelebek Etkisi, Hollywood endüstrisinin gözdelerinden biridir. 9 Nisan 2004 yılında vizyona girmiştir. Orijinal adı Butterfly Effect’tir. Dram, gerilim, fantastik ve bilim kurgu türündeki filmde çok ünlü oyuncular rol almıştır. Kelebek Etkisi 2 adında devam filmi vardır.
Butterfly Effect (Kelebek Etkisi)Konusu
Baş karamanımız Evan Treborn, doğuştan zihinsel sorunları olarak dünyaya gelmiştir. Küçüklüğünde cinsel taciz gibi çok ciddi olaylar yaşamıştır. Kuvvetli psikolojik travmalar geçirmiştir. Gidip gelen hafızası nedeniyle olayları tam olarak hatırlayamamaktadır. Evan Treborn zamanla büyür ve yetişkin biri olur. Yetişkinliği sırasında hafıza sorunu olmadan gayet normal bir hayat sürmektedir. Yalnızca çok sıkıntılı ve stresli dönemlerinden baygınlık geçirmektedir. Aslında geçirdiği baygınlıkların nedeni karanlık geçmişinde yaşadığı travmalardır.
Küçükken tuttuğu günlüğü okurken tesadüfen zamanda yolculuk yapabildiğini fark eder. Zamanda yaptığı yolculukla hayatının hatırlayamadığı ve yarım kalan karanlık dönemlerine döner. Geçmişteki karanlık olayların yaşanmaması için veya onları silmek için çaba sarf eder. Geçmişini yeniden kurguladığında şimdiki hayatının daha normal olacağına ve kimsenin zarar görmeyeceğine inanmaktadır.
Butterfly Effect (Kelebek Etkisi) Hakkında Değerlendirme
Amerikan filmlerinde genellikle adalet, aile yaşamının kutsallığı, yaratıcının varlığı ve birliği, yaratmanın sadece yaratıcıya ait olduğu ve kaderin değiştirilemeyeceğine dair mesajlar vardır. Kelebek Etkisi’nde de bu düşüncelerin yer aldığı görülmektedir. Fakat kaderin değişebileceği vurgulanmak istese de eksik kalan bir şeyler vardır. Filmde her an düşmeyen bir tempo vardır. Her an yeni bir sürpriz ile karşılaşılabilir. Devamlı heyecanlı ve tetikte olmak yapıta ayrı bir güzellik katmaktadır. Sinemaseverler sonu belli olan filmlerden artık hoşlanmamakta. Bundan dolayı final sürpriz olmalıdır. Butterfly Effect’in ise sadece finali değil her anı sürprizlerle solu. Müthiş senaryosu seyri daha bir keyifli hale getirmektedir. Oturduğunuz yerde rahat rahat duramayacağınız bir seyir için mutlaka Kelebek Etkisi’ni izlemelisiniz. • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Kelebek Etkisi

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?