Malazgirt 1071 – Bizans’ın Kıyameti Full izle
9.0
Sizin Oyunuz:
Oylama: 9.0 /10 (44)
7.8 IMDB Puanı 336 Yorum 98,790 Görüntülenme

Malazgirt 1071 – Bizans’ın Kıyameti Full izle

Malazgirt 1071 Bizans'ın Kıyameti 2022 Filmi 1080p Türkçe Dublaj tek parça 4K Full HD izle 720p-izle indir ve seyret film konusu: Malazgirt- Bizans’ın Kıyameti filmi, tarihi savaş türünde izleyicilerin karşısına çıkıyor. Bilal Kalyoncu, yönetmen ve yapımcılığını üstlenmiş. Çekimleri Konya’da yapılan film için toplamda 14 milyon liralık dev bir bütçe ayrılmış. Dönem filmi çekilirken Selçuklu mimarisi kullanılmıştır. Platoda değil gerçek mekanlarda çekim yapılmış. Milli duyguları canlandıracak karakterde bir film olmasından dolayı merakla beklenmekte. Malazgirt 1071 Filmi Full HD izle Türk halkının örfü, adeti, gelenekleri, mimarisi ve musikisi en güzel şekilde yansıtılmaktadır. Filmde Anadolu’nun kapılarının Türklere açılmasını sağlayan ve 1071 yılında gerçekleşen savaş konu edilmektedir. Anadolu için büyük bir savaş ve zafer olan Malazgirt’i beyaz perdeye aktaran filmde televizyon dizileri, sinemalar ve tiyatrolardan tanıdığımız sanatçılar rol almış. İşte filmin oyuncu kadrosu ve karakterleri
Cengiz Coşku: Kendine Cüneyt Arkını idol olarak seçtiğini belirten Cengiz Coşkun, filmde Selçuklu Devleti’nin ikinci hükümdarı olan Sultan Alparslanı’ı canlandırmakta. Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Sultan Alprslan’ı oynayabilmek için sanatçı, kılıç ve at eğitimleri almış. Cengiz Coşkun, rolünü oynarken hiçbir sahnede dublör kullanmayarak Alparslan’ı hissederek oynamış.

Vildan Atasever: Ünlü sanatçı, filmde Bizans Kraliçe’si Eudokia’yı canlandırmakta. Birçok erkek oyuncunun içinde setin kraliçesi olan Vildan Atasever, filmde ileri görüşlü, güçlü ve mücadeleci bir kraliçeyi canlandırmakta.

Caner Kurtaran: Doğu Roma İmparatoru Romen Diyojen’i canlandırmakta. Türklere karşı sert ve merhametsiz bir tutum içinde olan Romen Diyojen’i en etkili şekilde hissettirmeye çalışmış.

Asela Demir: Bizans tarafında bulunan Valeria adlı bir karakteri canlandırmakta.

Haluk Piyes: İlk istihbaratçı Afşin Bey’ş canlandırmakta.

Film ne zaman çıkacak, vizyon tarihi, imdb, ekşi, MUBI, fragman, sinemalar, beyazperde, cinemaximum, bilet fiyatları, gişe, film yorumları, nerede çekildi gibi aramalarınızı sitemizden bulabilirsiniz.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Malazgirt 1071

  Senaryo:

  Özgür Bakar, Alper Kivilcim

  Resimler

  "Malazgirt 1071 – Bizans’ın Kıyameti Full izle" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Yorumlar (336)