The Prestige (Prestij) Filmi 720p Full HD izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.8 IMDB Puanı 3,301 Görüntülenme

The Prestige (Prestij) Filmi 720p Full HD izle

The Prestige (Prestij) Hakkında Kısaca
2006 yapımlı Prestij filmi 2 saat 10 dakikadır. 400 bin kişinin oy kullandığı IMDB sitesinde İzleyicilerden ve eleştirmenlerden 10 üzerinden 8,5 puan almıştır. Aldığı IMDB puanı ile gelmiş ve geçmiş en iyi filmler arasında yerini almıştır. 22 Aralık 2006 tarihinde vizyona girmiştir. Amerika Birleşik Devletleri yapımı olan filmin orijinal adı The Prestige’dir. Christopher Priest'in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanmıştır. Yapım gerilim, dram ve fantastik türündedir. Gizemli bir senaryosu vardır. Gizemli filmler arasından en beğenilen ilk 10 içindedir. Prestij, 79. Akademi Ödüllerinde iki dalda aday olmuştur. Ödül alamamış olsa da haklı övgüleri toplamıştır.
The Prestige Film Konusu
Film 19.yüzyılın İngiltere’sinde yani Viktorya Dönemi’nde geçmektedir. Londra’da hızlı bir değişim vardır. Bu değişim sırasında sihirbazlar idol olarak kabul edilmektedir. Dana önceleri birlikte çalışan iki sihirbazın rekabete hatta düşmanlığa dönüşen öyküsüne yer verilmektedir. İkisi de birbirinden yetenekli olduklarından şöhrete doğru ilerlemektedirler. Robert Angier, sofistike ve çok gösterişlidir. Alfred Borden ise gelenekçi, fikirlerini sır gibi saklayan bir dahidir.
Beklenmedik geri dönüşlerle anlatılan gizemli bir öyküdür. Sihirbazlar birbirlerinin mesleki sırlarını ortaya çıkarmak için müthiş bir rekabete girişirler. Bu rekabet gittikçe hızlanır ve önü alınamaz şiddetli bir savaş halini alır. İki sihirbaz şovmenliğini bilime, hırslarını dostluğa ve cesareti tutkuya kırdırmaktadır. Bunun neticesi ise hile, tehlike ve ölümcül sonuçlar doğurmaktadır.
Kısa The Prestige Yorumu
Sihirbazlık çok zor bir uğraşıdır. Her numarada üç perde veya üç bölüm vardır. İlk perde vaattir. Sihirbaz izleyiciye bir şey gösterir ve vaatte bulunur. Kuş, kadeh veya farklı bir şey olur. Bir hile olmadığını göstermek için nesnenin incelenmesini ister. Fakat aslında gerçek farklıdır. İkinci perde ise dönüşümdür. Olağan nesnenin olağanüstü bir şekilde değişmesidir. Dikkatli bakmayanlar sihirbazın yaptığını anlayamazlar. En son perde ise Prestij’dir. Yani kaybolan veya yok edilen şeyin geri getirildiği en etkileyici sahne. Finaliyle insan aklını alt üst etmektedir.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Prestij

  Senaryo:

  Christopher Nolan

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?