Stalker ( İz Sürücü ) 720p Full izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.3 IMDB Puanı 2,690 Görüntülenme

Stalker ( İz Sürücü ) 720p Full izle

Kısaca Stalker (İz Sürücü)
1979 yılında yapılmış olan İz Sürüü 14 Haziran 2019’de yeniden vizyona girecek. 2 saat 43 dakika gibi uzun süreye sahiptir. Drami gizem, psikolojik ve bilim kurgu türündeki filmin orijinal adı Stalker’dir. Batı Almanya ve Rusya ortam yapımıdır. Arkady Strugatsky ve Boris kardeşlerin Yol Kenarında Piknik adlı kısa romanından uyarlanmıştır. Uyarlama birebir aynısı değildir. Romanda, bilime karşı olan birçok yapıdan ve döngüden oluşmaktadır. Filmde ise aynı durum söz konusu olmasa da karakterler ve yaşanılan olaylara verdikleri tepkiler benzemektedir.
Stalker Film Konusu
Film, bambaşka bir düzenin olduğu, uzak bir gelecekten, adı olmayan kıyamet sonrası bir yerde geçmektedir. Dünyaya bir göktaşı düşmüştür. Göktaşı çok büyük ve açıklanması güç olaylara neden olmuştur. Göktaşından sonra yeni ve adı Zone olan bir bölge oluşmuştur. Göktaşının oluşturduğu etki Zone adı verilen bu bölgede çok yüksektir. Bölgenin ortasında bir oda vardır. Odada insanlığın en derin tutkularını gerçek yapacağını belirten bir gücün olduğu söylentileri vardır. Odadaki gücün insan zihni tarafından hayal edilmesi mümkün değildir.
Tutkularını gerçekleştirmek isteyenlerin bölgeye girmesi gerekir. Bölge dikenli teller ve askerler tarafından korunmaktadır. Zone Bölgesine yalnızca yeterli cesaretleri ve zihinsel güçlere sahip Stalker’ler girebilmektedir. Yapıtın kahramanı olan kişi de zihinsel gücü ve cesareti olan bir Stalker’dir. Stalker’ler odadaki güçle yüzleşmek isteyen insanlara eşlik etmektedirler. Başrol oyuncusu eşinin itirazlarına kulak asıp bir bilim adımı ve bir yazarı alarak hayatının yolculuğuna çıkmaya karar verir.
İz Sürücü Hakkında Kısa bir Değerlendirme
Sovyet sinema endüstrisinin Holywood kadar başarılı olduğu göstermek için yüksek meblağda bir bütçe ayrılmıştır. İlginç efektler ve sansasyonel yan hikayelerin olması istenmiştir. Fakat yönetmen içinizdeki en derin isteklerin gerçekleştirilme imkanı olsa bunu yapmak ister miydiniz sorusunun cevabına odaklanarak çekmiştir. İzleyip bitirenler kocama bir romanı okumuş gibi hissedeceklerdir.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Stalker

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?