Türk İşi Dondurma izle (imdb)
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.1 IMDB Puanı 23 Yorum 3,123 Görüntülenme

Türk İşi Dondurma izle (imdb)

Türk İşi Dondurma Film Konusu

2019 yılı yapımlı olan sinema filmi Türk İşi Dondurma, hem tarihi hem dramı hem de macerayı içerisinde barındıran bir film olarak seyirci karşısına 14 Mart günü ilk kez çıkmıştır. Film, Çanakkale Savaşı üzerine bir hikaye ile ilerleyerek sürüyor. Savaş sürecinde Avustralya’da bulunan ve yaşamlarını orda sürdürmekte olan iki Türk, hasret oldukları vatanları için çeşitli mücadeleler içerisine giriyorlar.
Hayatlarını çok uzak bir kıta olan Avustralya’da sürdürmekte olan iki Türk’ün geçim kaynakları arasında devecilik ilk sırada yer almaktadır. Aynı zamanda sahip oldukları ufak bir el arabası ile de Türk işi dondurma satarak geçimlerini sürdürmeye de çabalamaktadırlar. Fakat aldıkları bir haber üzerine iki gencin de dünyası başına yıkılacaktır. Habere göre Türkiye’de büyük bir savaş çıkmıştır.
Bu duruma sessiz kalamayan gençler, yaşadıkları ülkeyi terk ederek, vatanlarına gitmeye karar vermektedirler. Savaşa katılmak isteyen bu Türk gençleri ise yetkililer engelleyecektir. Bu iki genç her ne kadar cepheye gitmek istese de, adadan çıkmaları kolay olmayacaktır. Ve ne yazık ki bu süreçte başka bir şey daha gerçekleşecektir. Avustralya halkı, Türkler’i kötüleyen bir propaganda yapmaya başlayacaktır.

Kıtalar Arası Vatana Destek

İngiliz mensuplarının, bir ada ülkesi olan Avustralya’da asker devşirmeyi amaçladıkları duyulur. Bunun için bir de broşür kağıtları dağıtıldığını öğrenen iki Türk genç, bu olaya el atmaya karar verirler. Ve bunun sonucunda cepheye gidememiş olsalar da, yaşadıkları ülkede, esas vatanları için mücadele etme girişiminde bulunurlar.
Türk İşi Dondurma filmi izleyicine güzel bir seyir olanağı sunan ve etkili bir senaryoya sahip olan bir film olarak tanımlanıyor. Bundan dolayı bu filmin hayran kitlesinin her geçen gün artış gösterdiği de biliniyor.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Türk İşi Dondurma

  Senaryo:

  Gürkan Tanyaş

  Resimler

  "Türk İşi Dondurma izle (imdb)" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Yorumlar (23)