Beyaz Yılan (2015) izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.8 IMDB Puanı 615 Görüntülenme

Beyaz Yılan (2015) izle

Beyaz Yılan - The White Snake 2015 Netflix Filmi Türkçe Dublaj ve Altyazılı izle 1080P 4K 720P Film Kalitesiyle Ultra Full HD Filmi izle tek part sinema çekimi seyret Beyaz Yılan filmi izle The White Snake filmi Stefan Bühling tarafından yönetilmiş bir halk masalına dayanan fantastik filmdir. Filmin senaryosu Jörg Menke Peitzmeyer ve Max Honert tarafından kaleme alınmıştır. Tim Oliver Schultz, Reiner Schöner, Frida Lovis Hamann filmin ana karakterlerini canlandırmaktadır.


Endres fakir bir ailenin çocuğudur ancak ailesinin durumundan hiç memnun değildir ve her zaman daha fazlasını elde etmek istemektedir. Babası onun bu durumundan hiç hoşnut olmamakla birlikte onun bu dünyayı tanıma hevesi ve kendi işlerini yapmaya yanaşmaması yüzünden onun ailesine bir yük olduğunu düşünmektedir. Aralarında geçen bir tartışmadan sonra Endres evden ayrılmaya karar verir. Bir iş bulma umudu ile Kral’ın sarayına gider. Kral ile tanışıp ondan iş istedikten sonra Kral ona hizmetçisi olabileceğini söyler.


Bir hizmetçi olarak tek görevi Kral yemeğini bitirdikten sonra ona altın bir tabak götürmektir. Tabağın içinde beyaz yılan eti bulunmaktadır. Söylentiye göre bu yılanın etinden yiyen insanlar diğer hayvanların söylediklerini anlayabilmektedir. Söylentinin doğruluğu Kral’ın nasıl fırtınaların geleceğini ve düşmanların ne yapacağını önceden bilmesi ile kanıtlanmıştır. Ancak kimse aslında bu altın tabağın içerisinde ne olduğunu bilmemektedir. Kral eğer bakacak olan olursa onları öldüreceğini söylediği için kimse korkudan buna tenezzül bile etmemiştir.


Endres uzun bir süre her akşam yemeğinden sonraki görevini başarılı bir şekilde icra eder. Ancak içten içe tabakta ne olduğunu merak etmeye başlar. Kralın kızı Leonora’nın atının hayatı tehlikeye girdiğinde Endres şans eseri orada bulunur ve atı kurtarır. Bu başarısı onun sarayda adının duyulmasına ve sevilmesine yol açmıştır. Artık kendisini saraya ait hissetmeye başlayan Endres tabağın içerisinde ne olduğuna bakmasının bir sorun olmayacağını düşünmektedir. Prenses Leonora da tabakta ne olduğunu bilmemekte ve Endres’i ona bakmaya teşvik etmektedir. Ancak Endres’in erken yaşta idam cezası ile ölmeye pek niyeti yoktur ve buna bir süre itiraz eder.


Endres bir süre sonra sarayda kaybolan kıymetli bir yüzüğü çalmakla suçlanır. Leonora’nın onu desteklemesi sayesinde bundan kurtulur ancak öfkelendiği için kendisine engel olamaz ve tabağa bakıp içinde bulunan yılan etini yer. Sonrasında bu ortaya çıktığında saraydan kaçmak zorunda kalır ancak kral onun peşine düşmüştür.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The White Snake

  Yayın Tarihi:

  19 Aralık 2015

  Senaryo:

  Jacob Grimm, Wilhelm Grimm, Max Honert

  Ödüller:

  1 ödül & 2 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?